Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Kompostuj.cz - Bioodpad a kompostování  |  Tiskové zprávy

26.03.2013  |  Autor: Tomáš Hodek

Využijte organické zbytky, aby se nestaly odpadem a ušetřete!

Komunitní kompostér ve Strašnicích u nádob na tříděný odpad. Foto: archiv Ekodomova

Komunitní kompostér ve Strašnicích u nádob na tříděný odpad

Dosavadní výsledky z porovnání obcí ukazují, že levnější odpadové hospodářství mají obce, kde se vybírají platby podle množství vyprodukovaného odpadu. Zároveň se ukazuje, že oddělený sběr i předcházení vzniku bioodpadů přináší úspory nákladů na odpadové hospodářství.

 

Státní fond životního prostředí oznámil, že i letos bude vyhlášena výzva z Operačního programu Životní prostředí, kde z prioritní osy 4.1. lze získat až 90% dotace na projekty zkvalitňující nakládání s odpady. Minimální výše dotace je 500 000,- Kč. Dne 19. 3. 2013 SFŽP zveřejnilo plán výzev pro rok 2013. Tento plán je orientační, konkrétní termíny příjmu žádostí a dílčí omezení budou oznámeny až při vyhlášení výzvy.

Kromě finanční pomoci mohou obce získat i informační podporu zapojením do celorepublikové kampaně Kompostuj.cz, jejímž cílem je zlevnění svozu odpadů, zapojením občanů, firem a škol do kompostování a předcházení vzniku bioodpadů. Z dotací ze SFŽP lze financovat i náklady na nákupy kompostérů, štěpkovačů a dalšího vybavení pro podporu domácího a komunitního kompostování. Příjem žádostí se očekává od června do konce srpna 2013.

 
Související soubory (dokumenty, fotografie):
TZ_26032013_vyuzijte_org_zbytky_usetrete.doc560 K
 
Pro média Detail zprávy