Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Tiskové zprávy  |  Soutěž Miss kompost

12.09.2011  |  

Miss Kompost 2011 zvolena! Vítězný kompost obhájila Saxana.

Moderátorka Simona Babčáková komentuje módní přehlídku

12. září 2011, Praha - Již pošesté letos vyhlásilo občanské sdružení Ekodomov soutěž Miss Kompost. Pro neznalé připomeňme, že se nejedná o soutěž krásných žen, ale soutěžícími jsou zde opravdu komposty. Jejich majitelé měli za úkol zaslat fotografie svých kompostích miláčků, uvést míry, jídelníček a také připojit nějakou příhodu, pohádku či básničku s kompostováním spojenou. Celkem se letos sešlo dvacet šest příspěvků. Z nich odborná porota vybrala pět nejlepších a ty se mezi sebou utkaly o titul Miss Kompost.
 

Toto klání proběhlo v rámci zábavného programu na Biodožínkách firmy Countrylife v Nenačovicích u Berouna v neděli 11. září. Moderátorkou akce byla herečka Simona Babčáková, hudební doprovod zajistila skupina Úžas v rytmu. Čtyři z pěti kompostů dostaly každý svého obhájce, kterými byli ekolog Martin Bursík, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Petra Kruntorádová a držitelka zvláštní ceny ze soutěže Miss Kompost 2009 Adéla Kubíčková. Pátý kompost obhájce neměl, jeho majitel se rozhodl obhajovat jej sám, což byla v letošním roce novinka.

Obhajoby jednotlivých kompostů byly proloženy již tradičně módní přehlídkou. Modely byly vyrobeny studentkami SUPŠ z Uherského Hradiště a předvedeny dívkami a ženami spřízněnými s občanským sdružením Ekodomov.

A kdo si nakonec odvezl ceny? Na prvním místě se umístil kompost manželů Koukolových z Prahy obhajovaný Saxanou Petrou Černockou. Druhým místem se může pochlubit pan Vít přezdívaný Spído z Hradce Králové, majitel doma vyrobeného vermi (žížalího) kompostéru. Pan Spído se takto úspěšně obhájil sám. Třetí místo obsadila hned série kompostů, kterou má na své zahradě paní Marie Strumínská z Českých Budějovic. Paní Marie oslnila nejen svými komposty, ale též básní, kterou složila. V tomto případě se obhajoba povedla moderátorce Petře Kruntorádové. Zvláštní cenu „za rozvoj komunitního kompostování“ dostala též paní Ing. Eva Tylová, místostarostka Prahy 12.

Součástí akce bylo rovněž divadelní představení o návratu živin do půdy určené dětem i dospělým „Vivat Kompostela aneb Jak se jádřinec Rubín vrátil tam, odkud přišel“. U informačního stanu Ekodomova mohly děti pomocí mikroskopu pozorovat přímý přenos z kompostéru na velkoformátové obrazovce a jejich rodiče mezitím získali informace o možnostech kompostování a sběru bioodpadu. Ekodomov v rámci akce představil i novinku ze svého e-shopu: praktický a odolný kompostér z modřínového dřeva, jehož sestavení zabere sotva pár minut.

K dobré atmosféře akce určitě přispělo i krásné počasí, stejně tak jako velmi příjemný areál firmy Countrylife obklopený přírodou, přitom co by kamenem dohodil z Prahy.

Říkáte si, že máte také na zahradě nebo doma kompost, který by se mohl proslavit? Stačí sledovat stránky www.ekodomov.cz a přihlásit jej do soutěže Miss Kompost 2012.

Kontakt:
Ing. Alena Přibáňová, tel.: 739 301 708 , e-mail: alena.pribanova(at)ekodomov.cz

Soutěž Miss kompost je pořádána v rámci projektu Středočeská síť ekoporaden, který je realizován s finanční podporou Státního fondu životního prostředí ČR a Ministerstva životního prostředí. Ceny věnovaly firmy Coutrylife, Bosch, Elkoplast CZ a HBABio. Mediálními partnery akce byli časopis Zahrádkář, časopis Fajn život, Dům&Zahrada.cz a Bio.cz.

   

   

Petra Černocká obhajuje kompost manželů Koukolových

Vítězný kompost manželů Koukolových

Adéla Kubíčková obhajuje otočný kompostér Pavla Šikoly

Módní přehlídka - modely vyrobily SUPŠ z Uherského Hradiště

Předávání cen majitelům vítězného kompostu

Divadelní představení „Vivat Kompostela aneb Jak se jádřinec Rubín vrátil tam, odkud přišel“

Divadelní představení „Vivat Kompostela aneb Jak se jádřinec Rubín vrátil tam, odkud přišel“

Divadelní představení „Vivat Kompostela aneb Jak se jádřinec Rubín vrátil tam, odkud přišel“

Informační stan Ekodomova

 
 
Pro média Detail zprávy