Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Kompostuj.cz - Bioodpad a kompostování  |  Tiskové zprávy

22.03.2016  |  Autor: Ekodomov

Ekodomov na Festivalu Evolution

18. - 20. března 2016 Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát Ekodomov, z.s. prezentoval svou činnost na Festivalu Evolution. Jako již tradičně velký zájem budily kompostéry, vermikompostéry, kompostovací pomůcky, ale i např. pomůcky pro malé badatele. V závěru festivalu vystoupil předseda Ekodomova Tomáš Hodek se svou přednáškou o kompostování.
 

Ekodomov na veletrhu představil pestrý sortiment jinak dostupný v e-shopu Ekonákup, přičemž největší pozornost budily opět různé typy zahradních i vermi-kompostérů. Během tří dní se na stánku vystřídaly stovky návštěvníků festivalu, mnozí přišli s otázkou “jak začít”, jiní zase s velmi specifickými problémy a dotazy. Věříme, že všichni odcházeli spokojení, plní optimismu a inspirace. Pokud jste se náhodou zeptat nestihli (nebo styděli), zkuste se podívat do naší kompostovací poradny  - pokud tam svůj dotaz nenajdete, nebojte se nám ozvat, rádi ho doplníme.

Pozornost malých i velkých návštěvníků upoutala žížalí televize, se kterou si mohli pohrát na stánku Malého průzkumníka přírody, kroužku enviromentální výchovy Ekodomova. Kromě toho zde měli možnost vyzkoušet si pokusy s vitamínem C a měřením pH roztoku - jen malá ukázka z aktivit, kterým se lektoři s dětmi na kroužku věnují.

Mnozí další k nám přišli pro knihy či jiné publikace, velkým potěšením pro nás je rok od roku se zvyšující zájem o kompostovatelné sáčky a obaly - a to nejen ze strany návštěvníků, ale i ze strany firem a vystavovatelů. Pokud už si dáte tolik práce, že dokážete dát dohromady výrobek blízký přírodě, je škoda si to zkazit obalem, který má omezené možnosti recyklace. Pokud náhodou takový problém také řešíte, neváhejte se nám ozvat.

Z Festivalu Evolution jsme si kromě dojmů a pocitu dobře odvedené práce odvezli také hromadu biomateriálu od dalších vystavovatelů. Ten jsme samozřejmě zkompostovali a po čase poslouží na zahradě. Pokud plánujete akci a nemáte ještě plán, jak naložit s odpady (nejen těmi kompostovatelnými), neváhejte se nám ozvat.

 
 
Pro média Detail zprávy