Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Kontakt

Koordinátor
Malý průzkumník přírody

Kamila Valentová
komunikace s rodiči a školami
kamila.valentova(at)ekodomov.cz
792 300 667

Marie Černá
péče o lektory
marie.cerna(at)ekodomov.cz

Školení lektorů Ekodomova

Chcete se stát naším spolupracovníkem a pracovat s dětmi v oblasti ekologie, přírodovědy nebo biologie? Zajímají Vás nové lektorské přístupy? Hledáte smysluplnou a naplňující práci?

Zveme Vás na kurz, který Vám umožní stát se naším lektorem a získat nové zkušenosti v environmentální výchově a vedení dětí. Navíc budete obohaceni o osobnostní a pracovní rozvoj a příjemně strávené dny v prostředí Šáreckého údolí.

Během třídenního školení spolku Ekodomov získáte metodickou průpravu pro zdokonalení lektorských dovedností v neformálním vzdělávání. Absolvování školení Vás opravňuje stát se hlavním lektorem družiny a výukových programů Ekodomova. Dozvíte se také o dalších možnostech spolupráce u nás (lektor táborů, tvůrce lekcí apod.).

Co je náplní školení?

 • Představení Ekodomova a náplně naší činnosti
 • Ukázka venkovních aktivit s dětmi
 • Ukázka badatelské výuky
 • Uvedení do bezpečnosti práce s dětmi
 • První pomoc pro venkovní aktivity
 • Lektorské přístupy k dětem
 • Inspirace a informace kde a jak se dál lektorsky rozvíjet
 • Vyzkoušení tvorby ekovýchovné aktivity

Kde a kdy se školení koná?

Na kurzu Vás uvítáme v našem Ekodomově. Adresa: V Podbabě 29b, Praha 6. Obvykle se školení koná třikrát ročně. Školení probíhá od 9:00 do 18:00 s pauzou na oběd.

Aktuální termín konání:

 • 4. - 6. září 2020

Nic to nestojí

Zájemci o kurz zaplatí rezervační poplatek 1000 korun, tyto peníze však dostanou zpět za předpokladu, že úspěšně projdou kurzem a zůstanou našimi stálými lektory.

Přihlaste se prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Přihláška se stává závaznou po doručení rezervačního poplatku na náš účet.

Spolupráce:

Od lektorů očekáváme aktivní spolupráci – zapojení se do týmu lektorů, vzájemnou výpomoc a výměnu zkušeností, účast na vzdělávacích akcích pořádaných Ekodomovem. Nabízíme cennou praxi v oblasti neformálního vzdělávání, možnost zlepšování vlastních lektorských schopností na školeních a setkáváních. Lektoři se mohou spolehnout na zázemí Ekodomova, ke kterému jako členové pracovního týmu patří.

Lektor Ekodomova v zásadě může dle svých možností být zapojen do 3 (resp. 4) projektů.

 • MPP (koordinátorky Kamila Valentová (komunikace s rodiči a školami) a Marie Černá (péče o lektory)) - družiny Malého průzkumníka přírody; po Praze a blízkém okolí v brzkém odpoledni skupinky max. 8 dětí; venku - nejbližší park, připravený program; celé to trvá 1,5 hodiny - od vyzvednutí do vrácení do družiny; za půl roku je 15 lekcí; dá se zapojit i do tvorby nových lekcí.
  • Kromě družiny děláme i příměstské tábory MPP - od pondělí do pátku u nás v Šárynce nebo v nějaké škole resp. u školy; vždycky 2 lektoři a max. 16 dětí ve věku 5 - 11 let od 8:00 do 16:00 (lektoři spíš 7:30 - 16:30).
 • EVP (koordinátorka Veronika Palkovičová) - enviromentální výukové programy; zpravidla dopoledne ve škole/u školy v Praze a okolí, někdy odpoledne; pro MŠ-ZŠ-SŠ na 1-3 hodiny; letos se snažíme, aby se vyplatilo to cestování, aby si školy objednávaly 2 programy po sobě a mohl tam jeden lektor za dopoledne odučit oba => takže spíš 2-6 hodin...; náplň a pomůcky jsou připravené, stačí se domluvit na předání.
 • Akce - čas od času jsou nějaké veletrhy, akce pro veřejnost apod., kde máme nějaké aktivity pro děti a je potřeba tam mít nějaké lektory, kteří to obstarají; vždycky napíšeme e-mail s konkrétní výzvou a kdo se ozve, ten to bere.

09.10.2020 20:38