Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Život okolo nás

Programy jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 6 let. V případě zájmu o přizpůsobení programu pro mladší děti nás kontaktujte, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Význam použitých ikon:

Délka trvání

Cena výukového programu

Interiérový program
(v učebnách vaší školy)

Exteriérový program
(zahrada, venkovní učebna)

Výukové cíle

Možnost realizace v zahradě Šárynka
(venkovní učebna Ekodomova v Praze)

 

PODVODNÍČCI

Ponoříme se pod hladinu vody, kde začneme objevovat tajuplné obyvatele vodního světa. Projdeme se s rakem pozadu, absolvujeme kurz „kunkalštiny“, na příkladu bruslařky si ukážeme proč je čistota vody pro vodní živočichy tak důležitá.  Na závěr navštívíme chrostíky. Jednoho chrostíka si také vyrobíme, aby nám doma připomínal to, co běžně pod vodou nevidíme. Za příznivých podmínek je součástí programu také ukázka živých vodních bezobratlých živočichů.

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

PŮDA NAD ZLATO

Přivoněli jste si někdy k hrsti zeminy, hnětli ji v ruce a přemýšleli, kde se tady vzala? Víte, kdo v ní žije a proč půdu potřebují i rostliny?

Spolu s lektorem a průvodcem programu krtkem si děti ohmatají základní složky půdy. Prostřednictvím pohybově-dramatické aktivity se dozví, jak půda vznikla. Samy budou hledat půdní živočichy, prohlížet si je pod lupou a seznámí se s jejich způsobem života. Na závěr programu vyrobíme koláž stromu z přírodních materiálů se vším, co strom ke svému životu potřebuje. 

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

KDEPAK TY PTÁČKU HNÍZDO MÁŠ

(kroužkování s ornitologem)

V programu za dětmi přijde skutečný ornitolog a ukáže jim, jak a proč se ptáci kroužkují. Děti zblízka spatří a poznají chycené a kroužkované ptáky, které poté spolu s ornitologem opět vypustí do přírody. Děti se v programu seznámí s běžnými druhy ptáků žijícími v okolí jejich školky.

  • Kroužkování probíhá v okolí školky nebo na zahradě.
  • Dle aktuální situace (věk dětí, zájem dětí o problematiku apod.) lze program doplnit tématickými hrami.
  • Program je možné realizovat pouze v době od října do dubna.

  • Cena 60 Kč / žák
  • Minimální cena programu - do 20 dětí 840 Kč, nad 20 dětí 1050 Kč.

OBJEDNAT >>>

Nahoru