Ekodomov  

Listopadový zpravodaj

 
 
 

Vážení a milí příznivci,
listopad dostává svému jménu a konečně si užíváme ten pravý podzim.
Což znamená listí, úklid záhonů a ty pravé kompostové hody!

 

Ekonákup

Letošní ovocná úroda byla bohatá, houby stále rostou a pokud už nevíte, jak zpracovat dary přírody, můžete zkusit zavařování - a proč si neusnadnit práci se speciáním zavařovacím hrncem.
Odpočinout si po práci můžete u četby. Hravouka patří mezi knihy, které budou bavit děti a zaujmou dospělé. Čechy, domov můj jsou zase publikací zaměřenou na ty, kdo se chtějí dozvědět více o lidových obyčejích a zvycích v čtivé a přístupné formě. V nabídce máme také již lunární kalendář pro rok 2019!

 

Zavařovací hrnec

nerez, elektrický, 27 l

Koupit

Hravouka

přírodozpytecké vyprávění

Koupit

Lunární kalendář

pro každého

Koupit
 

 
 

Kompostuj.czHledáme experta na kompostování, který by měl chuť pracovat na projektech, které zavádí kompostování ve školách, firmách nebo celých městech. Máš chuť se k nám přidat? Napiš na katerina.koubova@ekodomov.cz a do předmětu uveď Pracovní pozice.
Po úspěchu s pilotním projektem komunitního kompostování Spolu8bio, který jsme realizovali s MČ Prahy 8, máme v příštím roce velké plány. Chceme zapojit minimálně další dvě městské části, ve kterých by se podobný projekt realizoval. V Praze 8 se nám podařilo vytvořit 5 komunit o cca 20 domácnostech. Máte o komunitní kompostování zájem? Napište nám na komunitni.kompostovani@ekodomov.cz , ať víme, na které MČ se máme zaměřit!
Do finále se blíží i Miss kompost, přípavy na KompostFest se slavnostním vyhlášení jsou v plném proudu! Už máte rezervovaný čas v diáři?

 

 
 

EkovýchovaVenku je jasné, že se pomalu ale jistě blíží zima. Do naší nabídky se tak vrací dva inovované zimní programy pro MŠ a 1. stupeň ZŠ vhodné do třídy, Ptáčci na krmítku s ornitology a Naše učitelka zima. Děti si tak i nyní mohou v teple učebny připomenout, že za okny je příroda, která se jen uložila ke spánku, jak zimu zvládají zvířata, která si nemohou jako my zatopit v kamnech nebo se dozví, čím je vhodné ptáky přikrmovat a kteří u nás zůstávají celoročně.

 

 
 

Malý průzkumník přírodyPrůzkumníci nyní zkoumají proměňující se podzimní přírodu, všichni již ví, proč na podzim padá listí ze stromů a proč mění barvu. Ještě než začne mrznout, máme v plánu podniknout výlet do oblasti pedologie - což znamená, že vyrazíme ven s půdní sondou a ukážeme si, že "hlína" není nudná. Vypsali jsme také další termín školení nových lektorů - uskuteční se 11.-13. ledna 2019.

 

 
 

ŠárynkaV listopadu nás čeká večer sdílení a sounáležitosti - Svatomartinská slavnost. Ale o spolupráci a nových přátelstvích byly i dosavadní týdny díky nové partě v druhé jurtě. Jak připravujeme zahradu na zimu, je dost času i na hraní v blátě (k radosti dětí a překvapení rodičů, když si své ratolesti musí pořádně prohlédnout, aby domů neodvedli cizí zablácení prasátko :). I při nové jurtě vyrostlo ohniště a koncem měsíce také králíkárna, která přivítala nové obyvatele – králičí sestřičky Toničku a Lístečku.

 

 
facebook
facebook
facebook
 

Copyright © 2018 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova