Ekodomov  

Květnový zpravodaj

 
 
 

Vážení a milí příznivci,
jaro se sotva nadechlo a už to venku vypadá na léto - zem je vyschlá a vydatný déšť nepřichází, jen občas trochu pohrozí bouřka. Přestaňte se na chvíli strachovat, že brzy nebudete mít čím zalévat a užijte si raději čerstvou várku novinek z Ekodomova!

 

Ekonákup

Děti jsou při práci na zahradě šikovní a nadšení pomocníci, problém ale bývá s nářadím - buď je příliš nebezpečné nebo velké a těžko ovladatelné. Proto by se vám mohla hodit sada nářadí pro malé pěstitele, která kombinuje vhodnou velikost, bezpečnost a zároveň zachovává funkčnost za dostupnou cenu.
Taoismus je duševní směr, který klade důraz na rovnováhu a respekt k silám kolem nás. Tao se dá nalézt ve všem, i v zeleninové zahrádce. A právě o tom je nová kniha v naší nabídce, která má co nabídnout začínajícím i zkušeným pěstitelům.
I když se žluté závěje pylu pomalu vytratily, pro alergiky ta hlavní sezóna teprve začíná - začínají kvést trávy. Pokud letos chcete smrkat opravdu stylově (a zároveň odpovědně), nabízíme vám pánské kapesníky z biobavlněného saténu. Vyměňte plné kapsy použitých papíráků za přírodě a nosu šetrnou klasiku!

 

Malý zahradník

Sada nářadí v brašně

Koupit

Tao zeleninové zahrady

Pěstování v radosti a klidu

Koupit

Pánské kapesníky

Z biobavlněného saténu

Koupit
 

 
 

Kompostuj.cz

Nainstalovali jsme první kompostér v Kobylisích v rámci projektu Spolu8bio, první z pěti plánovaných na Praze 8. Jsme moc rádi, že místní lidé i radní fandí kompostování, a věříme, že to bude velký úspěch a další vzor nejen pro Prahu, ale celé Česko!💚
V ZŠ Duhovka, kde jsme pomohli s rozjezdem třídění biomateriálu a kompostování, se konal Den Země. O radu a pomoc nás požádali i ze ZŠ Pražačka na Praze 3, kde se už nemůžou dočkat, až se do kompostování také pustí - přejeme jim ať se setkají se stejným úspěchem jako v Duhovce!
Jako tradičně jsme byli partnerem Milion Marihuana March, a kde jsme zajišťovali zpětný výkup kelímků. Vytřídili jsme 14 295 kelímků, které tak neskončily ve směsném odpadu nebo rozházené po celé Letenské pláni, ale pěkně v kontejneru na plast.

 

 
 

Ekovýchova

V dubnu úspěšně proběhly EVP programy Ptáci ve městě aneb kroužkování s ornitologem na třech lokalitách v Praze. Žáci základních a mateřských škol se seznámili nejen s běžnými pěvci jako sýkora koňadra či modřinka, ale mohli si prohlédnout i pestře zbarveného strnada obecného a na Petříně dokonce žlunu zelenou. Další termíny těchto programů připravujeme na podzim a budeme vás o nich včas informovat na našem webu. Ostatní naše programy můžete objednávat stále.

 

 
 

Malý průzkumník přírody

V květnu si průzkumníci naplno užívají probuzenou přírodu a často se tak zaberou do bádání, že se jim vůbec nechce zpátky do družiny.
Na speciálních lekcích nás navštívil ornitolog a povídal dětem o ptácích i s praktickou ukázkou odchycených exemplářů.
V zázemí průzkumníka se pomalu začínáme připravovat na letní příměstské tábory. Určitě je na co se těšit! A na některých turnusech máme stále ještě volná místa.

 

 
 

Šárynka

Zahrada bují! Co jsme mohli zasít, to jsme zaseli. Teď už zbývá jen čekat, pomoct semenáčkům zaléváním a radovat se z jejich růstu. V květnu odjíždíme hromadně na školku v přírodě, těšíme se na společně strávený čas. Mimo jiné tam plánujeme doladit program na Májový jarmark, na který Vás tímto srdečně k nám do Šárynky zveme.
V září otvíráme novou třídu v režimu čtyřdenní docházky (Po - Čt) a přijímáme nové děti. Zápis se uskuteční 15. května od 14:30 a bude mu předcházet Den otevřených dveří v pátek 11. května od 9:00, tak se za námi přijďte podívat!

 

 
facebook
facebook
facebook
 

Copyright © 2018 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova