Zobrazit zpravodaj v prohlížeči
  Ekodomov Dubnový zpravodaj Ekodomova
Vážení a milí příznivci, už je to tady. Slunce a teplo rozproudily přírodu, třešně začínají kvést a brzy je budou následovat šeříky. Pokud máte možnost, nezapomeňte po přečtení tohoto emailu vyrazit ven načerpat jaro!

  Bonus foto

Aktuality:

14. 4. 2018 Plané kvítí v kuchyni - Duben - měsíc prvního rašení
18. 4. 2018 Praktický kurz Čtverečková zahrádka
21. 4. 2018 Ekodomov na Dni Země v Malešickém parku
4.-6. 5. 2018 Školení lektorů pro vedení kroužků Malých průzkumníků přírody
12. 5. 2018 Plané kvítí v kuchyni - Květen - měsíc bujného růstu

  Ekonákup Ekonákup

Ekonákup

Inovujeme naše osvědčené kompostéry JERY: díky vestavěnému okénku si můžete prohlédnout žížaly a další potvůrky, jak pracují. Okénko je možno doobjednat i ke stávající kompostérům.


  Kompostuj.cz Kompostuj.cz

Kompostuj.cz

Jako příznivci Ekodomova jistě víte o kompostování ledacos. Pokud si ale chcete osvěžit základní fakta (a nebo se o ně podělit s kamarády a kolegy), připravili jsme pro vás krátké shrnující video. O kompostování se můžete více doslechnout i 21. dubna na Dni Země v Malešicích, kde s mikroskopem proniknete do tajů vermikompostéru a dozvíte se i více o vodním hospodářství v domácnosti.

  Ekovýchova Ekovýchova

Ekovýchova

K jaru neodmyslitelně patří včelky, jehňátka a setí semínek. Přijďte si k nám do Ekodomova prohlédnout prosklenný úl, poskládat semínkovou mandalu, či vyzkoušet zpracování vlny od praní až po plstění. Program můžete objednat přímo k vám do školy, školky či jejího okolí. Od dubna jsme navíc pro vás připravili slevu 20 % na všechny výukové programy při objednání alespoň dvou výukových programů jdoucích za sebou v jeden den. Minimální cena programu je 650 Kč (tzn. účast alespoň 15 žáků). Nejedná se o apríl, neváhejte a vyberte si z naší nabídky.

  Malý průzkumník přírody Malý průzkumník přírody

Malý průzkumník přírody

Hlavní část celorepublikové akce Ukliďme Česko sice již proběhla, ale v jejím rámci se dá uklízet ještě celý duben. S průzkumníky se samozřejmě zapojíme!
Stále ještě máme několik volných míst na letních táborech a do léta už zbývá jen málo času...
A také 4.-6. května pořádáme školení pro lektory kroužků a táborů, pokud hledáte flexibilní přivýdělek a baví vás práce s dětmi, jsme jasná volba.


  Šárynka Šárynka

Šárynka

Jarní nálada v zahradě Šárynky zve do akce! V dubnu proběhne již tradiční jarní brigáda s rodiči. Zároveň pokračují práce na čištění přilehlého svahu, kde by měla vyrůst mladší sestra dosavadní lesní školky - rozšiřujeme a stavíme novou třídu. Pokud byste měli chuť přiložit ruku k dílu a být u toho, neváhejte nás oslovit, pomocníci jsou velmi vítaní! Nabízíme také pár posledních míst na letních táborech, neváhejte se včas přihlásit!


  Facebook Ekodomova              Facebook Kompostuj.cz              Facebook Lesní školka Šárynka

  Copyright © 2018 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova můžete na stránce Novinky e-mailem.