Zobrazit zpravodaj v prohlížeči
  Ekodomov Únorový zpravodaj Ekodomova
Vážení a milí příznivci, po menším zaváhání se zdá, že zima s námi ještě nějakou dobu zůstane. Pokud se již nemůžete dočkat až ponoříte ruce do hlíny, můžete začít s předpěstováváním zeleniny - a s tím vám rádi pomůžeme.

  Ekonákup Ekonákup

Ekonákup

Už jsme zmínili předpěstovávání zeleniny, např. celeru, salátů, kedluben. Až budete rozsazovat (pikýrovat) sazeničky, budou se vám hodit sadbovače Quick Pot, přičemž substrát do nich můžete vyrobit pomocí vermikulitu a vermikompostu. Pokud pěstování předem vzdáváte, protože nemáte zeleninu kde dopěstovat, Zahrada na jednom metru čtverečním vám poslouží jako inspirace jak si zajistit úrodu třeba i na balkoně. Exkluzivní novinkou je kniha Kytky k jídlu - téměř sto nových receptů ve výpravné knize od Jany Vlkové, uznávané odbornice na jedlou květenu. Včetně nápadů jak přežít zimu!

  Kompostuj.cz Kompostuj.cz

Kompostuj.cz

Rozjíždíme pilotní projekt komunitního kompostování na Praze 8, do kterého se můžete zapojit.
Pokud jste z okolí Pardubic, můžete si s námi přijít popovídat na kompostovací seminář odehrávající se v LŠ Palučiny.
Začínají se již pomalu scházet přihlášky do Miss Kompost pro rok 2018, stále také hledáme mediálního partnera, který nám pomůže tuto akci rozšířit mezi další nadšence. Rádi si přečteme vaše tipy koho oslovit!

  Ekovýchova Ekovýchova

Ekovýchova

Ačkoliv se říká únor bílý pole - sílí a podle kalendáře jsme teprve v půli zimy, venku se již příroda chystá na jaro. Z téměř každého keře se nese volání zamilovaného sýkořího samečka nebo kosí písnička. Naši ornitologové mají v březnu a dubnu ještě pár volných termínů, tak pokud přemýšlíte, jak zajímavě představit dětem a žákům zástupce ptačí říše, neváhejte nás kontaktovat. Program může proběhnout formou ukázky kroužkování nebo ornitologické procházky spojené s pozorováním a poslechem ptáků žijících v našem těsném sousedství.

  Malý průzkumník přírody Malý průzkumník přírody

Malý průzkumník přírody

Od ledna je možné přihlašovat se na letní příměstské tábory malého průzkumníka přírody. Na výběr je ze šesti turnusů v červenci a srpnu. Vybírejte dokud jsou volná místa!
Kroužek Malý průzkumník přírody vstupuje do druhého poletí školního roku, přičemž v některých skupinkách kroužku jsou ještě volná místa. Pokud máte zájem, prohlédněte si naši nabídku.

  Šárynka Šárynka

Šárynka

Svátek Hromnic tradičně doprovázelo máčení svíček hromniček ve voňavém včelím vosku. Svíčky jsme si nechali posvětit přímo u sester dominikánek v Lysolajském klášteře.
Šetříme si rozšafnou náladu na slavnost Masopustu. Ta proběhne ve formě masopustní olympiády na naší zahradě.
Spustili jsme přihlašování na letní příměstské tábory, letos v se vydáme po stopách starých řemesel za indiány, pralidmi, i na český venkov.

  Facebook Ekodomova              Facebook Kompostuj.cz              Facebook Lesní školka Šárynka

  Copyright © 2018 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova můžete na stránce Novinky e-mailem.