Zobrazit zpravodaj v prohlížeči
  Ekodomov Lednový zpravodaj Ekodomova
Vážení a milí příznivci,
věříme, že jste si užili vánočních svátků a do nového roku jste vstoupili plní energie a plánů. Přejeme vám sílu a vytrvalost při jejich naplnění stejně jako mnoho štěstí a pevné zdraví vám i vašim blízkým.

  Ekonákup Ekonákup

Ekonákup

Zimní počasí s nízkými teplotami a nízkou sluneční intenzitou představuje velký nápor pro náš organismus. Tyto vnější vlivy můžete (alespoň částečně) kompenzovat velmi jednoduchým způsobem - konzumací naklíčených výhonků. Nakličovat můžete čočku, mungo, brokolici, červené zelí a mnoho dalších semínek, která naleznete v naší nabídce spolu s pomůckami pro nakličování. Pokud budete chtít poradit, ozvěte se nám, rádi pomůžeme a po domluvě i případně vše ukážeme u nás v Podbabě stejně jako vermikompostování či zimní kompostování v zatepleném otočném kompostéru JORA.

  Kompostuj.cz Kompostuj.cz

Kompostuj.cz

Ohledně zimního kompostování mluvil Tomáš Hodek i na vlnách ČRo. Asi můžeme prozradit, že na otázku "Dá se kompostovat v zimě?" je odpovědí jednoznačné "Ano!". Pokud vás láká myšlenka zavedení kompostování ve vaší firmě či škole, ale nevíte jak začít, dovolujeme si vám nabídnout zřízení těchto služeb tzv. "na klíč" včetně školení a workshopů pro zaměstnance. Pokud jste student a otázce kompostování a práce s bioodpadem se oborově věnujete, nabízíme vám možnost podílet se na projektech, které skutečně mění naší společnost k lepšímu.

  Ekovýchova Ekovýchova

Ekovýchova

Období mezi masopustem a Velikonocemi zaujímalo v životě našich předků velmi důležitou roli. Pokud si chcete se svými žáky připomenout lidové zvyky a slovesnost pro toto období, nabízíme možnost si objednat výukový program, který vám to umožní

  Malý průzkumník přírody Malý průzkumník přírody

Malý průzkumník přírody

Zatímco průzkumníci zkoumají přírodu uloženou k zimnímu spánku, vyrábějí srážkoměry a větrné korouhvičky, první pololetí školního roku pomalu končí. Pokud byste měli tip na školu, kde bychom mohli kroužek nově otevřít od druhého pololetí, budeme rádi, když nám ho pošlete (klidně odpovědí na tento email). Stále je ještě možnost přihlásit se na školení nových lektorů pro vedení kroužku, pokud vás láká smysluplná práce s dětmi, jde o ideální krok jak začít.

  Šárynka Šárynka

Šárynka

Adventní a vánoční čas jsme završili tříkrálovým putováním ke kostelu sv. Matěje, kde jsme se byli poklonit malému zázraku v jesličkách. Ve dnech, které nám nepřinesly moc sněhu, ale spíš bláta, pečujeme hlavně na naší zahradě o zvířátka. O ta naše domácí, i ta, která neodletěla do teplých krajů ani se nezavrtala do své skrýše k zimnímu spánku.
Po vánocích jsme do třídenní skupinky přivítali novou průvodkyni Zuzku, která skvěle zapadla. Vítej mezi nás!

  Facebook Ekodomova              Facebook Kompostuj.cz              Facebook Lesní školka Šárynka

  Copyright © 2018 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova můžete na stránce Novinky e-mailem.