Zobrazit zpravodaj v prohlížeči
  Ekodomov Říjnový zpravodaj Ekodomova
Vážení a milí příznivci, je tu říjen, sezóna jablek, ořechů, hrušek a překopávání kompostu. Protože ale teď určitě prší, pojďte si chvíli odpočinout a začíst se s námi do novinek z Ekodomova.

  Ekonákup Ekonákup

Ekonákup

Jako vždy pro vás máme několik novinek! Když už jsme zmínili ta jablka a hrušky, už víte, jak je letos budete zpracovávat? Možností je několik a rádi vám s nimi pomůžeme - máme v nabídce drtič, kráječ, moštovací lis i třeba sušičku. Pokud se nechystáte trávit večery zpracováváním ovoce, mohl by vás zaujmout bestseller Bey Johnsonové Domácnost bez odpadu - první vydání zmizelo z pultů velmi rychle, pokud vám tehdy kniha utekla, teď máte možnost. Kromě toho máme samozřejmě několik novinek jako vždy, tentokrát se zaměřením na knihy pro děti.

  Kompostuj.cz Kompostuj.cz

Kompostuj.cz

Přihlašování na Miss kompost běží již jen do 10. října, takže pokud jste doposud váhali s registrací, máte už vážně nejvyšší čas. Vyhlášení vítězů Miss Kompost proběhne 4. listopadu na KompostFestu. Kromě přehlídky vítězných kompostů se můžete těšit i na přednášky, koncert, workshopy a dílny nejen pro děti, příklady z praxe a dobré jídlo.
Chybami svými i druhých se člověk učí, takže pokud se chcete podívat, jak se ne-má starat o kompost, podívejte se na příběh jednoho zanedbaného ekodomováckého.

  Ekovýchova Ekovýchova

Ekovýchova

Proč se stromům barví listí a jak poznají, kdy je čas ho shodit? Proč dozrává ovoce a proč zvířatům houstnou kožíšky? Kam zmizely vlaštovky? Na tyto a další otázky se dozvíte odpověď v průběhu badatelsky řízeného programu Barevný podzim. Více o něm a dalších environmentálních programech se dozvíte zde.
I letos nabízíme organizaci exkurzí do provozoven na zpracování odpadů, do komunitních zahrad a rodinných farem. Pro pražské základní a střední školy jsou akce bezplatné, pouze u exkurzí do komunitních zahrad je vybírán drobný poplatek.

  Malý průzkumník přírody Malý průzkumník přírody

Malý průzkumník přírody

Stále probíhá přihlašování na kroužky Malého průzkumníka přírody! Začínáme již první týden v říjnu, přičemž na několika kroužcích jsou ještě volná místa. Jejich aktuální seznam naleznete zde. S radostí vám také oznamujeme, že rodiče dětí z Prahy 6 mohou využít dotace a získat tak slevu až 700 Kč na dítě. Více informací na stránkách projektu Aktivní město.

  Šárynka Šárynka

Šárynka

Školní rok jsme záhy po jeho zahájení oslavili Dožínkovou slavnosti na zahradě Šárynky, která prokoukla po první společné brigádě. Teď se navzájem seznamujeme s novými dětmi a čerstvou posilou týmu. Zajímá Vás, jak to vypadá v lesní školce? Svou branku otevřeme veřejnosti v pátek 27. 10. v rámci Dne otevřených dveří.

  Facebook Ekodomova              Facebook Kompostuj.cz              Facebook Lesní školka Šárynka

  Copyright © 2017 Ekodomov, z. s., V Podbabě 29b, 160 00 Praha 6
Ekodomov, Kompostuj.cz, Ekonákup, Šárynka, Ekovýchova, Malý průzkumník přírody
Zrušit zasílání novinek z Ekodomova můžete na stránce Novinky e-mailem.