Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.
Kategorie: Zpravodaj Ekodomova

01.07.2019  |  Autor: Hana Doležalová

Samá voda

Konec školního roku provázely minulý týden dvě akce, které měly společné téma – voda. Pouliční festival o vodě s ironickým názvem Akvapark uspořádali architekti z Mobilní architektonické kanceláře MAK! – Kateřina Vídenová a Adam Wlazel.
 

 U „bazénku“ před hotelem Mama Shelter vznikl dočasný prostor, do něhož jednotliví účastníci přinášeli svoje přednášky, workshopy a performance. Ekodomov sáhl do zásobníku ekologických výukových programů a v neděli 23., v pátek 28. a v sobotu 29. uspořádal pro přítomné děti kolem „bazénu“ workshop Luxus vody z kohoutku.

V neděli 23. a v pátek 28. byla k vidění také ekoagitka z naší produkce Voda základ života. Ve středu 26. 6. jsme se navíc stihli zapojit do sympatické akce (bez jednorázových kelímků) Voda je život na Karlově náměstí.

U stánku Ekodomova tři naši lektoři od devíti od rána ukazovali školním dětem rozdíl mezi tím, jak zasakuje živá půda plná organické hmoty a jak to vypadá, když naprší na půdu mrtvou. Také zkoušeli příchozí z toho, co patří a co nepatří do kompostu, a na žížalí televizi jim předváděli, jak to žije v takovém vermikompostéru.