Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Život okolo nás

Programy jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 6 let. V případě zájmu o přizpůsobení programu pro mladší děti nás kontaktujte, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Význam použitých ikon:

Délka trvání

Cena výukového programu

Interiérový program
(v učebnách vaší školy)

Exteriérový program
(zahrada, venkovní učebna)

Výukové cíle

Možnost realizace v zahradě Šárynka
(venkovní učebna Ekodomova v Praze)

 

ZE ŽIVOTA NAŠICH NETOPÝRŮ

Děti se seznámí se zajímavým životem našich netopýrů. Dozví se, proč jsou netopýři chránění a čím jsou pro nás užiteční. Do netopýřího života pronikneme zábavnými hrami a úkoly. Zjistíme, co netopýři dělají během roku, jak se orientují v prostoru, kde bydlí, čím se živí, jak a kde se starají o mláďata. Na závěr si děti vyrobí netopýra z přírodních materiálů.

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

PODVODNÍČCI

Ponoříme se pod hladinu vody, kde začneme objevovat tajuplné obyvatele vodního světa. Projdeme se s rakem pozadu, absolvujeme kurz „kunkalštiny“ a na závěr navštívíme chrostíky. Jednoho chrostíka si také vyrobíme, aby nám doma připomínal to, co běžně pod vodou nevidíme. Za příznivých podmínek je součástí programu také ukázka vodních bezobratlých živočichů.

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

PŮDA NAD ZLATO

Přivoněli jste si někdy k hrsti zeminy, hnětli ji v ruce a přemýšleli, kde se tady vzala? Víte, kdo v ní žije a proč půdu potřebují i rostliny?

Spolu s lektorem a průvodcem programu krtkem si děti ohmatají základní složky půdy. Prostřednictvím pohybově-dramatické aktivity se dozví, jak půda vznikla. Samy budou hledat půdní živočichy, prohlížet si je pod lupou a seznámí se s jejich způsobem života. Na závěr programu vyrobíme koláž stromu z přírodních materiálů se vším, co strom ke svému životu potřebuje. 

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

KDEPAK TY PTÁČKU HNÍZDO MÁŠ

(kroužkování s ornitologem)

V programu za dětmi přijde skutečný ornitolog a ukáže jim, jak a proč se ptáci kroužkují. Děti zblízka spatří a poznají chycené a kroužkované ptáky, které poté spolu s ornitologem opět vypustí do přírody. Děti se v programu seznámí s běžnými druhy ptáků žijícími v okolí jejich školky.

  • Kroužkování probíhá v okolí školky nebo na zahradě.
  • Dle aktuální situace (věk dětí, zájem dětí o problematiku apod.) lze program doplnit tématickými hrami.
  • Program je možné realizovat pouze v době od října do dubna.

  • Cena 60 Kč / žák
  • Minimální cena programu - do 20 dětí 825 Kč, nad 20 dětí 1050 Kč.

OBJEDNAT >>>

Nahoru

19.09.2017 22:29