Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Domácí hospodaření

Programy jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 6 let. V případě zájmu o přizpůsobení programu pro mladší děti nás kontaktujte, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Význam použitých ikon:

Délka trvání

Cena výukového programu

Interiérový program
(v učebnách vaší školy)

Exteriérový program
(zahrada, venkovní učebna)

Výukové cíle

Možnost realizace v zahradě Šárynka
(venkovní učebna Ekodomova v Praze)

 

DEVATERO BYLINEK

Víte, jak voní mateřídouška nebo heřmánek, kde je najdeme a jak se jimi můžeme léčit? A které bylinky jsou vhodné k pěstování na zahrádce?

Když se babka bylinkářka objeví, vypráví nejen slovy, ale i vůní a barvami léčivek, které z přírody zná a na zahradě vypěstovala, vypráví také o moci těchto rostlinek, které nemoci z těla vyhánějí. A děti poslouchají, vnímají je očima, čichem, hmatem i chutí, učí se je poznat a pomocí hry si zapamatovat, k čemu je lidé mohou využít.

  • Cena: 50 Kč /žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

PILNÉ VČELY

Na základě vyprávění včelky Meliferky, fotografií, ukázek potřeb včelaře i vlastního pozorování se děti seznámí se stavbou těla, vývojovými stádii i sociálním životem včely medonosné. Uvidí, jak to vypadá ve včelím úlu.

Součástí programu je i ukázka a ochutnávka medu a výroba včelky nebo svíčky z vosku.

  • Cena: 60 Kč / žák

  • Program je možné realizovat v Ekodomově (v zahradě Šárynka).
  • Při realizaci programu v Ekodomově je součástí programu návštěva u úlu.

OBJEDNAT >>>

Nahoru

VYPĚSTUJ A SNĚZ

V hravém úvodu se děti od lektora v roli zahradníka dozvědí, co znamená být zelinářem a prostřednictvím imaginace a pohybové aktivity si uvědomí, co rostliny potřebují, aby dobře rostly, voněly a chutnaly.

V praktické části programu si děti samy vyzkouší, jak správně vyset semínka a jak připravit kouzelný čaj proti nachlazení či na uklidnění.

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

CESTA VLNY

V programu si vlnu ohmatáme, očicháme a naučíme se rozpoznat vlnu surovou a čištěnou. Povíme si něco o životě ovcí a prostřednictvím básničky projdeme jednotlivé fáze výroby vlny. V druhé části programu si sami zkusíme vlnu čistit a vyčesávat. V závěru si technikou mokrého plstění vyrobíme kouzelnou vlněnou kuličku.

  • Cena: 60 Kč / žák

  • Program je možné realizovat v Ekodomově (v zahradě Šárynka).
  • Při realizaci programu v Ekodomově je součástí programu návštěva u oveček a ukázka tradičního kolovrátku.

OBJEDNAT >>>

Nahoru

30.08.2016 19:02