Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Čtyři roční období

Programy jsou vhodné pro děti ve věku od 4 do 6 let. V případě zájmu o přizpůsobení programu pro mladší děti nás kontaktujte, rádi Vám vyjdeme vstříc.

Význam použitých ikon:

Délka trvání

Cena výukového programu

Interiérový program
(v učebnách vaší školy)

Exteriérový program
(zahrada, venkovní učebna)

Výukové cíle

Možnost realizace v zahradě Šárynka
(venkovní učebna Ekodomova v Praze)

 

BAREVNÝ PODZIM

Pojďme jako malí detektivové vypátrat odpovědi na záhady podzimní přírody. Proč najednou rostliny usychají? Proč se stromům zbarvuje listí a jak stromy poznají, že je čas listí shodit? Proč právě teď dozrávají kaštany, šípky a žaludy? Proč si zvířata dělají zásoby a houstnou jim kožíšky? A kam zmizely vlaštovky? Na tyto a další otázky se v průběhu badatelsky řízeného programu pokusíme spolu s dětmi najít odpověď. Nebude chybět ani vyrábění z darů přírody.

  • Program je možné realizovat pouze od září do konce listopadu.

  • Cena 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

ZIMNÍ SLUNOVRAT A DOBA OČEKÁVÁNÍ

Doba adventu je spojením křesťanských tradic, pohanských zvyků a koloběhu přírody. Pojďme s dětmi propojit všechny tyto aspekty Vánoc a vytvořit kouzelnou atmosféru plnou vůně, zpěvu, očekávání i radosti. Světlo, ať už v podobě slunce či narození dítěte se pomalu začíná navracet a to znamená naději pro lidi i zvířata. Program děti seznámí nejen s vánočními tradicemi, ale i s jejich napojením na přirozený cyklus střídání ročních období a přírodní zákonitosti. Společně si vyrobíme svícínek se svíčkou z přírodních materiálů jako symbol přicházejícího světla.

  • Program je možné realizovat od konce listopadu do Vánoc.

  • Cena 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

NAŠE UČITELKA ZIMA aneb jak přezimuje příroda

Během programu se děti dozví, jak zvířata poznají, že se blíží zima a jak se na ni připravují. Jak se se zimou vypořádávají ptáci, včely, ježek nebo jelen. Poznáme, komu patří stopy ve sněhu a jakými hlasy se lesní zvířata ozývají. V neposlední řadě se děti dozví, jak my sami můžeme zvířatům pomoci přečkat zimní období a společně jim vyrobíme něco na zub.

  • Program je možné realizovat od ledna do února

  • Cena: 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

OD MASOPUSTU K VELIKONOCŮM

Program plný básniček, přísloví a lidových tradic provede děti veledůležitým obdobím v životech našich předků od masopustu až k Velikonocům. Ukážeme si souvislosti těchto tradic s tím, co se děje v přírodě. Urazíme spolu cestu od třeskuté únorové zimy po probouzející se jaro. Podle konkrétního termínu si vyrobíme buď masopustní masku, Moranu, nebo velikonoční dekoraci z přírodních materiálů.

  • Program je možné realizovat od února do Velikonoc (do 28. 3. 2018)

  • 60 Kč / žák

OBJEDNAT >>>

Nahoru

20.09.2017 18:35