Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Kde nás najdete


Šárynka (pozemek s jurtou)
V Šáreckém údolí
(cca 300m od kanceláře)

Ekodomov, z. s. (kancelář)
V Podbabě 29b
Praha 6 - Dejvice

Jak se k nám dostanete ...

Kontakt:
Mgr. Světlana Sarkisjanová
Vedoucí Dětského klubu Šárynka
tel.: 734 406 003
svetlana.sarkisjanova(at)ekodomov.cz

Zřizovatel: Ekodomov, z. s.

Letní příměstské tábory

Tábory Dětského klubu Šárynka především pro předškoláky

  9. 7.  - 13. 7. 2018 - Po stopách dávných řemesel 1. (PL1, děti 3 - 7 let)

16. 7.  - 20. 7. 2018 - Po stopách dávných řemesel 2. (PL2, děti 3 - 7 let)

30. 7.  -  3 . 8. 2018 - Po stopách dávných řemesel 3. (PL3, děti 3 - 7 let)

Kapacita všech tří turnusů je momentálně naplněna.
V případě zájmu Vás budeme evidovat jako náhradníky.

Podrobnosti a přihlášky na stránkách Dětského klubu Šárynka >>>

 

Tábory Malého průzkumníka přírody především pro školáky

23. 7. - 27. 7. 2018 - Všechny živly přírody 1. (VZP1) (děti 5 - 11 let)

  6. 8. - 10. 8. 2018 - Všechny živly přírody 2. (VZP2) (děti 5 - 11 let)

13. 8. - 17. 8. 2018 - Všechny živly přírody 3. (VZP3) (děti 5 - 11 let)

20. 8. - 24. 8. 2018 - Všechny živly přírody 4. (VZP4) (děti 5 - 11 let)

16. 7. - 20. 7. 2018 - Všechny živly přírody - Zdiby 1 (VZPZ1) (děti 5 - 11 let)

30. 7. -   3. 8. 2018 - Všechny živly přírody - Zdiby 2 (VZPZ2) (děti 5 - 11 let)

Kapacita 3. turnusu tábora (VZP3) a 1. turnusu tábora ve Zdibech (VZPZ1) je momentálně naplněna. V případě zájmu o tyto turnusy vás budeme evidovat jako náhradníky.

Podrobnosti a přihlášky na stránkách Malého průzkumníka přírody >>>

 

Většina táborů (DK Šárynka i Malého průzkumníka přírody) probíhá v zahradě Šárynka. Na tomto místě je již osm let provozovaný dětský klub inspirovaný myšlenkou lesních MŠ.  Stromy v Šárynce vytvářejí v létě příjemné ostrůvky stínu, osvěžení skýtá i potůček, který obtéká pozemek. Umístění na rozhraní Šáreckého a Lysolajského údolí láká k procházkám a výletům do okolí.   Zázemí, kam se dá na táboře v Šárynce uchýlit v případě nepřízně počasí, tvoří jurta. Malé děti mají odpočinek zajištěný v maringotce, která slouží i během školního roku jako „ložnice“.

Tábory Malého průzkumníka (VZPZ1 a VZPZ2) proběhnou na ZŠ Zdiby. Zázemí poskytne škola v podobě jedné třídy. Volný čas budeme s dětmi trávit v okolí školy.

Lektory táborů Dětského klubu Šárynka jsou jeho pedagogové s letitou praxí. Místní prostředí je jim důvěrně známé, pohybují se v něm v rámci celého roku.

Lektory Malého průzkumníka přírody jsou kvalifikovaní a osvědčení lektoři kroužků. V Šárynce a jejím okolí jsou jako doma.

Pokud máte děti různých věkových kategorií, a váháte, jak to celé nakombinovat, neváhejte nás kontaktovat: rádi Vám vyjdeme vstříc a poradíme, do kterého turnusu děti přihlásit, aby mohly být pohromadě, a program byl pro ně zároveň přínosný.

 

Tábory Dětského klubu Šárynka

Cena:

3500 Kč / dítě, jednotná pro všechny turnusy.

Sourozenecká sleva:

Každý ze sourozenců má slevu 500 Kč. Takže 3000 Kč / dítě.

Platba:

Předem na účet č. 2100296629/2010. Podrobné pokyny k platbě Vám budou zaslány samostatně, a to nejpozději do 14 dnů od odeslání přihlášky.

Sleva v Ekonákupu:

Ke každé přihlášce na tábor dostávají rodiče kupón na 5% slevu na nákup v e-shopu Ekonákup. Slevu Vám zašle vedoucí DK Šárynka na Váš email před začátkem tábora.

Storno podmínky:

Více než 14 dní před konáním akce je storno poplatek 10 % z ceny, 14 – 7 dní je 50% z ceny, týden před začátkem akce 80 % z ceny. Jako první možnost nabízíme převedení vaší platby na jiný turnus (bez storno poplatku). Sleva při absenci na části týdne není možná.

Kontakt:

Svetlana Sarkisjanová, svetlana.sarkisjanova(at)ekodomov.cz, tel.: 734 406 003

Přihlášení:

Prostřednictvím PŘIHLÁŠKY na tábor Po stopách dávných řemesel.

 

Fotogalerie z táborů Dětského klubu Šárynka

 

Letos jsme pro děti připravili tábory s tématem Po stopách dávných řemesel. Zaměřili jsme se na vybraná a inspirativní období z historie, které chceme s dětmi uchopit skrz řemesla.

 

Po stopách dávných řemesel 1.

Termín: 9. 7.  - 13. 7. 2018, pondělí – pátek: 8:30 – 16:30

Lektoři: Dana Firchová a Pavel Papež

Byla nebyla jedna vesnice. Jmenovala se Veselá Lhota. A v ní sedlák a selka. Žili spolu na velikém hospodářství, o které společně pečovali a spoustě řemeslům rozuměli. Dětí však neměli, a tak když k nim jednou v létě na prázdniny přijela parta malých pomocníků, rádi je lecčemus na svém hospodářství přiučili...

Tento turnus si s dětmi vyzkoušíme tradiční česká venkovská řemesla. Děti okusí práci se dřevem, výrobu šperku, nádoby z hlíny, práci s ovčí vlnou a mnoho dalšího. Budeme si hodně hrát. Lektoři děti do děje vtáhnou skrze hrané scénky s postavami sedláka a selky. Kromě rukodělných a výtvarných aktivit nás čeká spoustu sportovních aktivit, her v zahradě, čachtání v potoce a výlety po okolí.

Kapacita 1. turnusu je již naplněna.
V případě zájmu o tento turnus Vás budeme evidovat jako náhradníky.

Přihláška na tábor Po stopách dávných řemesel >>>

Nahoru

 

Po stopách dávných řemesel 2.

Termín: 16. 7.  - 20. 7. 2018, pondělí – pátek: 8:30 – 16:30

Lektorky: Svetlana Sarkisjanová a Zuzana Hyhlíková

Bylo to dávno. Divočina se rozprostírala vůkol a člověk si přišel tak maličký. Živly se proti němu uměly  nemilosrdně spiknout.On byl naproti tomu vybaven jen nohami ke běhání, rukama ke sběru, lovení a vyrábění a svým umem, který postupně a vytrvale rozvíjel. Byla to doba, kdy vznikla první řemesla…

Pravěké téma nám poskytne možnost věnovat se alespoň v základu tomu, s čím asi scházeli první lidé. Jak důležité bylo se domluvit, i když jste neměli slov. Jak těžké vykřesat oheň, který by zahřál. Kolik dumání stálo přijít na to, jako opracovat obyčejný klacek k rozumnému užitku. Plánujeme rozvíjení zručností při opracovávání nástrojů, veselé skupinové hry v pravěkém jazyku, tvoření z toho, co najdeme ten den u lesní cestičky, muzicírování i trochu té pračlověcké rozpustilosti. To vše v přírodních kulisách šárecké divočiny.

Přihláška na tábor Po stopách dávných řemesel >>>

Nahoru

 

Po stopách dávných řemesel 3.

Termín: 30. 7.  -  3 . 8. 2018, pondělí – pátek: 8:30 – 16:30

Lektorky: Dana Firchová a Zuzana Hyhlíková

Budu Vám vyprávět o jednom kmeni. Hledal pro sebe místo, kde by spočinul, až nakonec doputoval do lesnatého údolí, kde tekl zurčivý potok. Byl na tom místě starý  ovocný sad a lid kmene s duchem toho sadu uzavřeli přátelské spojenectví. Kmen se zavázal pečovat o ten krásný kus země. Odměnou mu bylo laskavé zázemí místa, co vypráví příběhy těm, kdo naslouchají.

Na tomto táboře si s dětmi budeme hrát na to, jaké to asi bylo žít v indiánském kmeni. Čerpat ze zdrojů přírody, plnit zkoušky lovce a stopaře, naučit se umění výroby vlastního oděvu i šperků, vyrobit si jídlo z jednoduchých surovin. Každý kmen vždy měl i vlastní název, znak a píseň. A vlastní příběh. Společným hrám poslouží bohatá fantazie našich malých účastníků. Využijeme pestrou škálu výtvarných, dramatických i hudebních činností. Nebude chybět ani spousta sportovních aktivit, her v zahradě, čachtání v potoce a výpravy po okolí.

Kapacita 3. turnusu je již naplněna.
V případě zájmu o tento turnus Vás budeme evidovat jako náhradníky.

Přihláška na tábor Po stopách dávných řemesel >>>

Nahoru

 

20.03.2018 00:44