Vracíme, co si bereme. Víme jak, víme proč.

Kompostuj.cz

Projekt Kompostuj.cz realizuje Ekodomov
 
 

Kvalita půdy je určující pro kvalitu potravin a zdraví lidí. Hlavní funkcí půdy je nejen produkce potravin, ale především zadržování vody v krajině. V České republice se 91 % veškeré dostupné, pitné vody nachází právě v půdě. Změny vodního režimu v půdě jsou jedním z největších problémů dneška. Ke změnám dochází zastavováním území, odvodňováním a nevhodným hospodářským využíváním půdy způsobujícím její utužování a vodní erozi. Vodní erozí je v ČR ohroženo téměř 50 % zemědělské půdy. Jednou z cest, jak pečovat o půdu a její vodozádržnost, je využívání organických zbytků z domácností a firem na výrobu organického hnojiva a humusu a jeho aplikací do půdy. Nejjednodušší formou zpracování organických zbytků je kompostování. Bioodpad je jediným druhem odpadu, který lze v domácích podmínkách velmi kvalitně recyklovat na cenné organické hnojivo. Právě na tuto jedinečnost zapomínáme, když bioodpad jako součást směsného komunálního odpadu vyvážíme na skládky nebo dokonce do spaloven. Zcela zbytečně tak utrácíme peníze za svoz, platíme za skládkování či spalování a přitom se ochuzujeme o potřebný kompost.

 
 

Není vám bioodpad lhostejný?

Bydlíte v Praze? Je vám líto, že bioodpad končí v popelnici pro směsný komunální odpad? Máte kolem sebe lidi, kteří smýšlejí stejně jako vy a rádi byste tuto situaci změnili? Máme pro vás řešení!

Komunitní kompostování je systém nakládání s bioodpady, který má své výhody. Pište na komunitni.kompostovani(at)ekodomov.cz.

Jak na založení vermikompostéru?

Videa o kompostování na kanále YouTube

aneb vermikompostér není automatická pračka :)

Podívejte se na video, ve kterém Vám ukážeme, jak na to!
Pokud se Vám videa líbí a chtěli byste je šířit dál, neváhejte, budeme rádi, když poslouží co nejvíce lidem!
Sledujte Kompostuj.cz na YouTube...

 
 

Z kalendáře akcí

23.01.2019   19:00 - 22:00

Projekce filmu "Jane" o Jane Goodall

Kategorie: Kompostuj.cz
 

Poslední zprávy

 
Lednový zpravodaj Ekodomova 2019
18.01.2019

Lednový zpravodaj Ekodomova 2019

Vážení a milí příznivci. Nový rok přeje nový začátkům. Pokud jste si ještě nestihli dát předsevzetí, zkuste začít kompostovat v bytě nebo přenést na...
Kategorie: Zpravodaj Ekodomova
 
 
07.01.2019

Projekt „Bioodpad není odpad“ na ZŠ Mohylová

Magistrát hlavního města Prahy podpořil ve školním roce 2018/2019 projekt Bioodpad není odpad, který se zabývá minimalizací bioodpadu ve směsném...
Kategorie: Kompostuj.cz - Bioodpad a kompostování  |  Bioodpad není odpad
 
 

14.01.2019 14:55